powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie projektu „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” w Sadownem

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik 26 marca b.r. uczestniczyli w spotkaniu z Panią Elżbietą Lanc członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego i Panem Arturem Andrysiakiem członkiem Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza, podczas którego dokonano uroczystego podsumowanie projektu „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

W wydarzeniu udział wzięli także: Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, Małgorzata Zyśk - Radna Rady Powiatu Węgrowskiego, Małgorzata Koroś – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem i Sławomir Ryszawa – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

W ramach prowadzonych na Mazowszu przez Urząd Marszałkowski dwóch dużych projektów edukacyjnych - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem oraz Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem, otrzymały wsparcie, którego celem jest zwiększanie potencjału mazowieckich szkół zawodowych, poszerzanie kompetencji uczniów i nauczycieli, ale też doposażanie szkół w sprzęt do nauki zdalnej.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych (Technikum) w Sadownem bierze udział w projekcie pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanym w ramach RPO WM 2014–2020. Dzięki unijnemu wsparciu uczniowie Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych otrzymali profesjonalne urządzenia i sprzęt baristyczny, m.in. gastronomiczne ekspresy ciśnieniowe do kawy z akcesoriami. W projekcie tym, w ramach wdrożenia programu innowacji pedagogicznej w Technikum w Sadownem odbył się kurs pn. „Barista z elementami latte art”. W kursie wzięli udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu oraz 60-ciu uczniów z różnych klas o profilu gastronomicznym.

Więcej informacji o projekcie: http://www.liceumsadowne.pl/z-zycia-szkoly/projekt-barista-z-elementami-latte-art/

Uczestnicy spotkania oglądali także wyremontowaną salę gimnastyczną w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, której koszt remontu  sfinansowany został przez Urząd Marszałkowski i Starostwo Powiatowe w Węgrowie. Zakres robót obejmował: modernizację podłogi i montaż wykładziny Tarkiett Linosport 3,2 xF na podkładzie gumowo-korkowym, szpachlowanie i malowanie ścian oraz sufitów, wymianę oświetlenia, montaż wentylacji sali i założenie rolet na istniejącej stolarce okiennej. Zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. Wartość inwestycji (remont sali gimnastycznej) wynosiła - 192 615,95 zł, w tym środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego – 100 000,00 zł i środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 92 615,95 zł.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.