Podsumowanie pracy węgrowskiej Policji

Podsumowanie pracy węgrowskiej Policji

... (galeria: 1)

...

W miniony piątek (25.01) w Sali Starostwa Powiatowego odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę węgrowskiej Policji w 2012r. z udziałem Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusza Stęniak, Starosty Powiatowego Krzysztofa Fedorczyka oraz Burmistrza Węgrowa Jarosława Grendy.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Karol Szwalbe od oceny pracy węgrowskiej Policji w roku 2012. Zaprezentował dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie powiatu w 7 wybranych kategoriach, tj. uszczerbek na zdrowiu, bójka i pobicie, kradzież rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój oraz uszkodzenie mienia. Podkreślił spadek wymienionych przestępstw z 651 do 626. Na 284 podejrzane policjanci zatrzymali 87 osób na gorącym uczynku, co spowodowało, że zajęliśmy 3 miejsce w garnizonie mazowieckim. Komendant przedstawił przestępczość narkotykową, gospodarczą, nieletnich oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja w Węgrowie uzyskała w 2012 roku wzrost wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, zatrzymanych nietrzeźwych kierujących oraz wzrost nałożonych mandatów karnych, wniosków o ukaranie. Działania te przyczyniły się do spadku kolizji oraz wypadków. Zmniejszyła się też liczba rannych oraz zabitych. Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Hubert Szczęśniak omówił działania profilaktyczne, jakie były prowadzone w 2012 r. Natomiast nadkom. Mariusz Okulus omówił najciekawsze sprawy prowadzone przez Wydział Kryminalny.

Na koniec odprawy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak podziękował Komendantowi Powiatowemu za pracę i uzyskane wyniki.

Tekst: sierż. Anna Maliszewska

... (galeria: 2)