Podsumowanie II edycji projektu "Mała Ojczyzna"

Podsumowanie II edycji projektu "Mała Ojczyzna"

Prezentacja stron internetowych (galeria: 1)

14 marca br., w sali konferencyjnej Węgrowskiego Starostwa, odbyła się konferencja podsumowująca II edycję Interdyscyplinarnego Projektu Krajoznawczego „ Mała Ojczyzna”, który przebiegał pod hasłem Ochotnicze Straże Pożarne.

Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Węgrowie i polegał na zamieszczaniu w Interaktywnej Encyklopedii Wsi i Regionów, na portalu www.wsiepolskie.pl, informacji o OSP. Celem projektu było pogłębianie wiedzy o historii, tradycji i współczesności własnego regionu oraz zaangażowanie młodzieży w realizację zadań służących wspólnemu dobru oraz uczenie odpowiedzialności za własną społeczność i środowisko.

Wśród licznie zgromadzonych gości, na spotkanie przybyli także Doradca Komendanta Głównego PSP- st. bryg Ireneusz Królik oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP -Ryszard Gajewski, którzy wygłosili referaty na temat historii Ochotniczych Straży Pożarnych ziemi węgrowskiej oraz struktury organizacyjnej tych jednostek.

W projekcie wzięło udział 100 uczniów z 10 gimnazjów Powiatu Węgrowskiego oraz Sokołowskiego. Gimnazjaliści z Wierzbna, Jaworka, Liwa, Łochowa, Grębkowa, Miedzny, Stoczka, Ostrówka, Gwizdał i Rozbitego Kamienia zaprezentowali swoje najlepsze strony internetowe, przybliżając jednocześnie historię OSP w swoich miejscowościach.

Szkoły biorące udział w konkursie, otrzymały cenne nagrody, które ufundował Samorząd Powiatu Węgrowskiego.

Wręczenie nagród (galeria: 2)
Nagrody dla uczestników (galeria: 3)
Wykład st. bryg. J. Królika (galeria: 4)
Konferencja podsumowująca konkurs  (galeria: 5)