Podpisanie umowy na rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

Podpisanie umowy na rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

W dniu 1 kwietnia 2021 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Starosta Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik, podpisali umowę na zadanie pn. Rozbudowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie z firmą AKPOL Inwestycje z Mińska Mazowieckiego. Wykonawcę robót reprezentował Bartłomiej Kuć – Prezes Zarządu. Wartość robót budowlanych opiewa na kwotę  4 643 460,00 zł.

Zadanie obejmuje dobudowę nowego skrzydła dydaktycznego oraz termomodernizację istniejącego budynku głównego. Dobudowane skrzydło połączone zostanie z budynkiem głównym za pomocą łącznika. W budynku zaprojektowano nową szatnię, kotłownię, sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, łazienki - w tym dla osób niepełnosprawnych, windę oraz ciągi komunikacyjne. Istniejący budynek dydaktyczny zostanie poddany termomodernizacji. Zakres zadania obejmuje wymianę stolarki otworowej, wymianę pokrycia dachowego, docieplenie ścian oraz przebudowę c.o.

Powiat Węgrowski, na powyższe zadanie, pozyskał środki finansowe w wysokości 4 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowane oddanie obiektu do użytkowania - IV kwartał 2022 roku.

Powiat Węgrowski dotychczas pozyskał łącznie 9 477 848 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z czego 4 000 000 zł przeznaczone zostały na rozbudowę ZSP w Łochowie. Kwota w wysokości 3 477 848 zł przeznaczona została na dofinansowanie zadań drogowych obejmujących przebudowę ul. Żeromskiego w Węgrowie – etap II oraz rozbudowę drogi powiatowej 4248W Żarnówka – Grębków, zaś dofinansowanie w wysokości 2 000 000 zł przekazane będzie na modernizację i dostosowanie dawnego budynku gimnazjum liwskiego do potrzeb szkolnictwa specjalnego w Węgrowie.