Podpisanie umowy na dotację dla Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

Podpisanie umowy na dotację dla Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

W dniu 16 lipca 2018 r. w sali konferencyjnej im. I.J. Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie podpisano umowę pomiędzy Powiatem Węgrowskim, reprezentowanym przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i Wicestarostę Halinę Ulińską, a Parafią Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Węgrowie, reprezentowaną przez Ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego.
Celem niniejszej umowy jest udzielenie pomocy finansowej dla Parafii w formie dotacji celowej ze środków budżetu Powiatu Węgrowskiego w kwocie 100.000 złotych, z przeznaczeniem na konserwację 18 obrazów znajdujących się w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Obrazy te należą do wyposażenia kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie, wpisanego do rejestru zabytków pod nr 44/230 z dnia 18 listopada 1959 r.
Termin wykonania zadania przewidziany jest na koniec listopada 2018 r.
W latach 2014-2018 Powiat Węgrowski przeznaczył kwotę  pół miliona złotych na remonty i prace konserwatorskie zabytkowych kościołów w Węgrowie, tj. kościół Klasztor w roku 2014 otrzymał kwotę 100 tys. zł, w roku 2015 kwotę 100 tys. zł, Bazylika Mniejsza w roku 2016 kwotę 100 tys. zł, w roku 2017 kwotę 100 tys. zł i w 2018 kwotę 100 tys. zł.