Podpisanie umowy na budowę ścieżki rowerowej Węgrów-Ruchna

Podpisanie umowy na budowę ścieżki rowerowej Węgrów-Ruchna

Dziś w Starostwie Powiatowym w Węgrowie podpisano umowę na wykonanie ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Węgrów-Ruchna.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański i właściciel firmy WIKRUSZ Pan Adam Witkowski.

Zakres rzeczowy zadania:

• przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna w zakresie wykonania jednostronnej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej na odcinku 1 326 mb,
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt realizacji zadania: 1 417 764,37 zł, w tym:

• środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 1 134 211,49 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 141 766,44 zł
  • środki z budżetu Gminy Liw – 141 766,44 zł

Wykonawca zadania: P.W. WIKRUSZ Adam Witkowski, ul. Kolonie 1A, 07-106 Miedzna

Zadanie objęte dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 roku dla zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Termin realizacji zadania – do 12 sierpnia 2024 roku.