Podpisanie umów z dofinansowaniem na inwestycje drogowe

Podpisanie umów z dofinansowaniem na inwestycje drogowe

4 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Węgrowski pozyskał 7 943 554,72 zł.

W podpisaniu umów udział wzięli Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury WUM w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, Radny Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski.

W imieniu Powiatu Węgrowskiego uroczystego podpisania umów dokonała Starosta Ewa Besztak. Dzięki pozyskanym dofinansowaniom uda się przebudować dwie drogi powiatowe.

Pogorzelec – Barchów w miejscowości Barchów

• wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego szer. 6,0 m o długości 2 128,06 mb
  • wykonanie jednostronnych ciągów pieszych wyniesionych względem nawierzchni jezdni (kostka betonowa grub. 6 i 8cm) szerokości zmiennej od 2,00 m do 4,50 m;
  • przebudowę istniejącego ciągu pieszego w obrębie dojścia do stacji PKP km 2+078,00 - 2+128,06;
  • wykonanie jednostronnych poboczy z kruszywa łamanego szer. 1,0 m,
  • wykonanie zjazdów z kostki betonowej grubości 8cm;
  • wykonanie miejsc postojowych wzdłuż DP, w obrębie świetlicy wiejskiej;
  • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, w  tym hybrydowego znaku aktywnego D-6 w obrębie wyniesionego przejścia dla pieszych P-10;
  • budowę kanału technologicznego na odcinku 2 128,06 mb;
  • wykonanie odwodnienia terenu za pomocą kanalizacji deszczowej z systemem drenarskim na odcinku 2 128,06 mb;
  • przebudowę kolidującej sieci telekomunikacyjnej.

Dodatkowo w zakres zadania wchodzi pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.

Krypy – Karczewiec

• wykonanie nawierzchni jezdni o szerokości 6,0 m na długości całego przedmiotowego odcinka tj. 1 830 mb
  • budowa chodnika po stronie lewej na długości 1 788 mb
  • wykonanie pobocza z kruszywa naturalnego
  • uporządkowanie systemu odwodnienia
  • budowa zatok autobusowych
  • wykonanie zjazdów indywidualnych oraz publicznych
  • wykonanie oznakowania poziomego
  • wymiana i uzupełnienie oznakowania pionowego
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu - punktowe elementy odblaskowe (PEO)
  • lokowanie przy przejściach dla pieszych słupów oświetleniowych z lampą hybrydową D-6
  • budowa kanału technologicznego na całej długości odcinka tj. 1 830 mb,
  • dostosowanie istniejącej konstrukcji do parametrów KR-2.