Podpisanie umów na realizację kolejnych inwestycji powiatowych

Podpisanie umów na realizację kolejnych inwestycji powiatowych

Modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie i rozbudowa drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze – etap II – to inwestycje, na które Samorząd Powiatu Węgrowskiego pozyskał środki finansowe w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja druga. Kolejnym realizowanym przez Powiat Węgrowski zadaniem będzie także rozbudowa drogi powiatowej nr 4229W ul. Zwycięstwa w Węgrowie w km 0+486,20 – 0+698,20 – etap I.

Podpisanie umów na realizację inwestycji odbyło się 5 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. W wydarzeniu udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, z-ca Wójta Gminy Korytnica Grażyna Chrupek, Dyrektor I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie Ewa Dmowska wraz z przedstawicielką społeczności uczniowskiej, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Ewa Ufnal, podinspektor WIiR Karol Pachnik, zastępca Skarbnika Powiatu Katarzyna Ufnal i przedstawiciele wykonawców: Przedsiębiorstwa Budowlanego Księżopolski i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych "MIKST".

Pierwsza z zawartych umów dotyczy realizacji zadania pn. Modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie. W ramach postępowania przetargowego wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlane Księżopolski. Wartość podpisanej umowy wynosi 1 644 011,78 zł.

Powiat Węgrowski na przedmiotową inwestycję otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja druga, w kwocie 1 275 000,00 zł.

Ogólny zakres prac do wykonania w ramach umowy obejmuje:

- remont elewacji frontowej części zabytkowej,

- remont elewacji wschodniej części zabytkowej budynku,

-  wymianę stolarki otworowej w skrzydłach bocznych i łączniku,

- docieplenie ścian zewnętrznych skrzydeł bocznych i łącznika,

- wymianę okien dachowych w skrzydle południowym.

Drugą umowę podpisano na realizację zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze – etap II.

Inwestycja na kwotę 13 137 366,23 zł obejmować będzie rozbudowę drogi powiatowej nr 4224W na dwóch odcinkach:

- na terenie Gminy Liw - odcinek 2100 mb (km 0+000 – 2+100) wraz z rozbiórką i budową nowego mostu w miejscowości Krypy,

- na terenie Gminy Korytnica - odcinek 1628,60 mb  (km 5+624,90 - 7+253,50).

Powiat Węgrowski na przedmiotową inwestycję otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja druga, w kwocie 12 480 497,92 zł.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 4224W polegać będzie przede wszystkim na poszerzeniu jezdni do 6,00 m na całej długości z betonu asfaltowego, miejscowej budowie chodników o szerokości 2,0 m, budowie pobocza utwardzonego z kruszywa łamanego o szerokości 1,0 m, zatok autobusowych o szerokości 3,00 m. Odwodnienie korpusu drogi za pomocą kanalizacji deszczowej lub powierzchniowo, do rowów przydrożnych. Wybudowane zostaną zjazdy indywidualne oraz publiczne.

Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "MIKST".

Kolejne zadanie, na które zawarto umowę dotyczy rozbudowy drogi powiatowej nr NR 4229W ul. Zwycięstwa w Węgrowie w km 0+486,20 – 0+698,20 – ETAP I.

Prace w ciągu drogi powiatowej nr 4229W ul. Zwycięstwa prowadzone będą na odcinku 230 mb od drogi gminnej (przedłużenie ul. Żagana) do drogi wojewódzkiej nr 637 (ul. Traugutta). Zakres robót obejmować będzie wykonanie kanalizacji deszczowej, odtworzenie podbudowy jezdni w miejscach przekopów oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej.

Wartość zadania opiewa na kwotę 310 000,00 zł w tym 210 000,00 zł pochodzi z budżetu Powiatu Węgrowskiego. Pozostała kwota wyasygnowana została z budżetu Miasta Węgrowa.

Wykonawcą robót będzie P.W. WIKRUSZ Adam Witkowski ul. Orzeszowska 5, 07-106 Miedzna.