Podpisanie umów na dofinansowanie kolejnych inwestycji w powiecie

Podpisanie umów na dofinansowanie kolejnych inwestycji w powiecie

13 lipca przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisali umowy na realizację zadań inwestycyjnych - modernizację hali sportowej przy ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie i przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Jabłonna (gm. Grębków)

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Korytnicy. Urząd Marszałkowski reprezentowali: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego, Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu i Kazimierz Porębski – Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego umowy podpisali: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Tadeusz Kot - Członek Zarządu Powiatu i Anna Pawełas - Skarbnik Powiatu.

„MODERNIZACJA HALI PRZY ZSP W WĘGROWIE – ETAP I”.

Głównym założeniem I etapu projektu jest wykonanie instalacji wentylacji budynku hali sportowej łącznie z doborem central wentylacyjnych, elementów wyposażenia instalacji oraz napowietrzanie korytarza parteru w zakresie umożliwiającym przewietrzanie pomieszczeń zaplecza socjalnego parteru.

Zadanie obejmuje m. in.:dostawę i montaż centrali wentylacyjnej NW1, modernizację czerpni i wyrzutni dla w/w centrali wentylacyjnej, dostawę i montaż dysz dalekiego zasięgu dla nawiewu oraz kratek wywiewnych dla dodatkowych kanałów nawiewnych i wywiewnych transportujących powietrze do i z obsługiwanych pomieszczeń, wykonanie izolacji termicznej kanałów wentylacyjnych, rozruch i regulację systemu instalacji wentylacji dla wszystkich układów central, wykonanie automatyki centrali wentylacyjnej NW1, roboty budowane niezbędne do wykonania.

Szacunkowa wartość inwestycji 400 000,00 zł, z czego 300 000,00 zł stanowi pomoc finansową z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”.

PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ nr 2252W W MIEJSCOWOŚCI JABŁONNA km 4+630 - 4+830

W ramach zadania zostanie przebudowana droga powiatowej nr 2252W w miejscowości Jabłonna na odcinku 200 mb. Zakres robót obejmuje wykonanie: - nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego szer. 5,5 m - wykonanie zjazdu o nawierzchni bitumicznej - wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm - budowę kanału technologicznego.

Szacunkowa wartość zadania 300 000,00 zł z czego: - dotacja ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych – 150 000,00 zł