powiatwegrowski.pl - Strona główna

Piknik Edukacyjny „PSZCZELI SZLAK” w Jaworku

Drukuj
(galeria: 1)

Kadra i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku i Warsztatów Terapii Zajęciowej byli organizatorami Pikniku Edukacyjnego „Pszczeli Szlak”, który odbył się 5 września b.r. na terenie ośrodka.

Podczas wydarzenia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Tadeusz Kot, Artur Lis, Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu: Lidia Siuchta, Paweł Gelbrecht, Andrzej Kruszewski.

Piknik był podsumowaniem projektu „Pszczeli szlak”, na który SPON „JAWOR” pozyskał środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”.

Organizatorzy przeprowadzili międzyszkolny konkurs na hasło związane z ochroną pszczół, który adresowany był do  wszystkich placówek oświatowych w powiecie. Zwycięskie hasło autorstwa Magdaleny Czumaj – uczennicy SP w Grębkowie prezentowało się na specjalnie wyprodukowanych na piknik koszulkach. II m-ce zajęła Maja Zalewska – uczennica SP Wierzbnie; III m-ce Bianka Lis– uczennica SP nr 2 w Łochowie.


Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała dyrektorowi MOW w Jaworku Mariuszowi Dobijańskiemu, kierownikowi WTZ Elżbiecie Trojanowskiej a także wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.

Podczas pikniku przeprowadzono konkurs dotyczący pszczół i miodu. Żeby pokazać jak żyjemy wśród pożytecznych pszczół organizatorzy zaprosili na miodziospacer z nagrodami. Ostatnim punktem pikniku była wizyta w Miodziokawiarence, w której na gości czekały miodowe przysmaki oraz kiełbaski z grilla. Dla mniejszych i większych gości przewidziano atrakcje takie jak: malowanie twarzy, warsztaty wyrobu świec z węzy pszczelej oraz zajęcia plastyczne – malowanie na folii bąbelkowej symbolizującej plastry miodu.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.