Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Węgrowie

Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Węgrowie

Dnia 19 czerwca br. w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Rada Społeczna jest organem inicjującym i opiniodawczym Rady Powiatu oraz doradczym Dyrektora SPZOZ. Posiedzenia odbywają się nie rzadziej niż dwa razy w roku, zwołuje je przewodniczący a w razie jego dłuższej nieobecności - zastępca przewodniczącego.

Rada podejmuje decyzje głównie w formie uchwał w głosowaniu jawnym, dla ważności któych potrzebna jest obencość co najmniej połowy składu Rady.

Skład Rady:

• Ewa Besztak - Starosta Węgrowski - Przewdonicząca Rady
  • Halina Ulińska - Członek - Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego
  • Marek Renik - Zastępca Przewodniczącego Rady
  • Grażyna Chrupek - Członek
  • Waldemar Cyran -Członek
  • Bogdan Doliński - Członek
  • Robert Gołaszewski - Członek
  • Aldona Grenda - Członek
  • Zbigniew Kłusek - Członek
  • Paweł Marchela - Członek
  • Artur Lis - Członek
  • Tadeusz Okulus - Członek
  • Emil Wąsowski - Członek
  • Tadeusz Kot - Członek

Podczas Posiedzenia wybrano Zastępcę Przewodniczącego Rady, którym został Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Rada podjęła także uchwały w sprawach m.in. zaopiniowania zmiany planu inwestycyjnego na rok 2024 na 31.05.2024 oraz zaopiniowania wniosku Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie w sprawie oddania w najem nieruchomości Zakładu.