Patriotyzm w Sercach Młodych

Patriotyzm w Sercach Młodych

Fundacja „Tak dla rodziny” zorganizowała koncert patriotyczny w ramach projektu „Patriotyzm w Sercach Młodych”. Koncert odbył się 8 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Koncert był finałem warsztatów, jakie miały miejsce w węgrowskich szkołach. Uczniowie rozmawiali o tym czym jest patriotyzm, kim jest patriota, i jak być patriotą. W ramach projektu powstała aplikacja „Miejscowy Patriota”, w której mieszkańcy powiatu węgrowskiego mogą umieszczać informacje na temat miejsc pamięci, zdarzeń historycznych oraz o lokalnych bohaterach.

Na scenie wystąpiło liczne grono wykonawców, którzy zaprezentowali niezwykle ciekawy repertuar: Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, Zespół wokalno-instrumentalny Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Dziecięcy Zespół Ludowy z Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Dzieci z Przedszkola Nr 1, Zespół Ludowy „Węgrowianie”, Nela Zawadzka, Zespół Moja Rodzina oraz Julia i Grzegorz.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, Radny Rady Miejskiej Węgrowa Maciej Robak oraz Dyrektor Biura Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc Michał Piotrowski.