Otwarty Turniej Szachowy Mistrzostwa Węgrowa 2015

Otwarty Turniej Szachowy Mistrzostwa Węgrowa 2015

W dniach  27- 28 czerwca 2015 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się „Otwarty Turniej Szachowy Mistrzostwa Węgrowa 2015 zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, przy współfinansowany ze środków samorządowych Miasta Węgrowa i Powiatu Węgrowskiego oraz przy współpracy Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim na kategorie szachowe, na dystansie – 7 rund
po 60 minut na zawodnika. w tym na kategorie II, III,  IV, V.

Sędzia turnieju: Pani Eliza Lutostańska i P. Wiesław Krzanowski

Do zawodów zgłosiło się ponad 50 zawodników, a ukończyło turniej  41  w tym: 14 zawodników
z  SRSDiM Węgrów zajmując w grupie juniorów starszych 2 i 5 miejsce, równie o trofea walczyli  zawodnicy  z Warszawy, Międzyrzecza Podlaskiego, Wyszkowa,  Sokołowa Podlaskiego, Miedznej, Siedlec i PUKS Fides Węgrów.