Otwarcie lądowiska w Woli Korytnickiej

Otwarcie lądowiska w Woli Korytnickiej

W miejscowości Wola Korytnica, gm. Korytnica 19 sierpnia b.r. uroczyście otwarto lądowisko samolotowe, należące do prywatnych właścicieli.

Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski a także właściciele lotniska.

Starosta Krzysztof Fedorczyk życzył użytkownikom tyle samo startów ile powrotów a także pogratulował realizacji inwestycji, która z pewnością wpłynie na promocję Powiatu Węgrowskiego.

Zgromadzeni goście i mieszkańcy Woli Korytnickiej mieli tego dnia okazję skorzystać z bezpłatnych lotów samolotowych.

Lądowisko dysponuje trawiastą drogą startową o długości 750 m i zarejestrowane jest w ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego.