Otwarcie Fabryki Tytan EOS w Węgrowie

Otwarcie Fabryki Tytan EOS w Węgrowie

Starosta Węgrowski Ewa Besztak w dniu 9 grudnia wzięła udział w uroczystym otwarciu Fabryki Tytan EOS mieszczącej się przy ul. Strefowej w Węgrowie. Firma należy do Grupy Selena, zajmującej się produkcją chemii budowlanej.

Prace nad budową fabryki rozpoczęły się w grudniu 2020 r. Od tego czasu trwało przystosowanie zakładu do produkcji szerokiej gamy produktów Tytan EOS. Obecnie wydajność produkcji wynosi 57 tys. ton rocznie. W nowoczesnym zakładzie produkowane są kleje do płytek, tynki maszynowe, fugi, wylewki samopoziomujące itp.

Obecnych na uroczystości otwarcia witali prezes Grupy Selena Jacek Michalak oraz kierownik zakładu Mariusz Tur. W spotkaniu udział wzięła także Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Pani Beata Gashi.