Otwarcie drogi Szaruty-Wyszków

Otwarcie drogi Szaruty-Wyszków

Na terenie Gminy Liw 17 września 2020 r. otworzono nowo wybudowaną drogę Szaruty-Wyszków łączącą drogę wojewódzką Siedlce-Węgrów z drogą powiatową Węgrów-Wyszków-Śnice.

Odcinek o długości blisko 6 km kosztował ponad 2,7 mln złotych i został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych jakie pozyskała Gmina Liw. Uroczyste otwarcie uświetniła wizyta Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która pogratulowała Wójtowi Bogusławowi Szymańskiemu tej inwestycji.

Oprócz wyżej wymienionych w uroczystości wzięli udział: Senator RP Maria Koc, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Dyrektor Biura Poselskiego Macieja Górskiego – Maciej Robak, Przewodniczący Rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur oraz sołtysi okolicznych wsi i mieszkańcy. Drogę poświęcił proboszcz parafii w Wyszkowie ks. Wojciech Zadrożny.