Otwarcie drogi powiatowej Sadowne – Morzyczyn

Otwarcie drogi powiatowej Sadowne – Morzyczyn

W ramach inwestycji przebudowano i rozbudowano drogę powiatową nr 4205W Sadowne – Morzyczyn o łącznej długości odcinka 2,412 km. Uroczystość otwarcia drogi odbyła się 23 września.

Prace inwestycyjne polegały na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 metrów wraz z jednostronnym chodnikiem o łącznej długości 813 metrów. Rozbudowano most na rowie melioracyjnym „Wielącz”. Wykonano również obustronne pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 1 metra, oznakowanie poziome, pionowe oraz aktywne, a także zjazdy do działek z kostki i kruszywa łamanego.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik w swoich wystąpieniach przybliżyli wagę zrealizowanej inwestycji oraz podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Podziękowali także Wójtowi Gminy Sadowne Waldemarowi Cyranowi za współpracę i współfinansowanie inwestycji.

Wartość całkowita zadania to 4 548 276,38 zł, w tym 3 444 784,00 zł pochodzące z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Węgrowski przeznaczył na ten cel 551 746,19 zł, identyczna kwota pochodziła z budżetu Gminy Sadowne.

W uroczystości otwarcia drogi oprócz wyżej wymienionych udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Radna Powiatu Węgrowskiego Małgorzata Zyśk, Dyrektor ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Skarbnik Powiatu Węgrowskiego Anna Pawełas, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Gąsiorek, przedstawiciel wykonawcy Sławomir Proch, inspektor nadzoru Fabian Stasiewicz, Radni Gminy Sadowne: Janusz Kibart i Ryszard Decyk oraz sołtysi: wsi Sadoleś – Beata Rostek, wsi Morzyczyn Włościański – Mariusz Składanek, wsi Morzyczyn Włóki – Wiesław Grądzki. Poświęcenia drogi dokonał ks. proboszcz Antoni Kunicki.