Otwarcie drogi gminnej Ludwinów-Tończa Osowiec

Otwarcie drogi gminnej Ludwinów-Tończa Osowiec

25 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej Ludwinów - Tończa Osowiec. Zadanie zrealizowane zostało przez Gminę Liw ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach inwestycji wybudowano około 2 km drogi gminnej, a koszt jej realizacji wyniósł 2,8 mln zł, z czego 2,24 mln zł pochodziło ze środków Funduszu i 562 tys. zł z budżetu gminy.

Inwestycja wymagała wcześniejszego przygotowania, które dotyczyło poszerzenia pasa drogi na obszarze ponad 100 działek. Przebudowa drogi polegała na wykonaniu nawierzchni bitumicznej wraz z wykonaniem poboczy, zjazdów oraz wykonaniem kanału technologicznego. Wykonawcą robót była Firma Wykrusz Adama Witkowskiego.

W wydarzeniu udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Starejwsi ks.Marek Sidoruk, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański wraz z pracownikami urzędu gminy, Radny Rady Powiatu Adam Strąk, Radni Gminy Liw na czele z Przewodniczącym Rady Mieczysławem Jaszczurem, Sołtys sołectwa Ludwinów Elżbieta Wikieł; Sołtys sołectwa Tończa Ryszard Majchrowski, Przewodniczący rady sołeckiej sołectwa Ludwinów Sławomir Wikieł, Przewodniczący rady sołeckiej sołectwa Tończa Janusz Mierzejewski, inspektor nadzoru Marek Sadłowski, wykonawca inwestycji właściciel firmy WIKRUSZ Adam Witkowski wraz z małżonką oraz mieszkańcy sołectw Ludwinów i Tończa.

Symbolicznego otwarcia drogi w postaci przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście oraz najmłodszy uczestnik uroczystości - Jan Skórka. Ks. Marek Sidoruk Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Starejwsi po krótkiej modlitwie pobłogosławił i poświęcił drogę.

Nowa droga będzie służyć okolicznym mieszkańcom i turystom, a także przyczyni się do rozwoju gminy.