powiatwegrowski.pl - Strona główna

Promocja filmu "W jasnym niebie przebywam"

Drukuj
(galeria: 1)

Spotkanie z Darią Galant i pokaz jej najnowszego filmu "W jasnym niebie przebywam"

7 marca o godz. 17.00  Dom Gdański

 

Informacje o autorce i filmie: 

Daria Galant - polska powieściopisarka, poetka, dramatopisarka, reżyser. Autorka koncepcji artystyczno- filozoficznej o nazwie Teoria Białej Emocji. To autorka o rozbudowanym spektrum twórczym, sięgająca po coraz nowsze środki wyrazu artystycznego. Jak określają ją krytycy, jest jedną z bardziej ciekawych i godnych interpretacji postaci w polskiej literaturze i sztuce europejskiej ze względu na swoją twórczą oryginalność i niezależność. Jest twórcą kina autorskiego, fotografii kontemplacyjnej, w której ukazuje piękno przyrody i jej struktur. Tworzy obrazy do swoich książek, wierszy, esejów. Również asamblaże, alegoryczne formy przestrzenne (cykl manekinów) na podstawie których prowadzone są wykłady, warsztaty i dyskusje o roli sztuki i sensie życia człowieka. Jej sztuka i literatura ma rzesze odbiorców w Polsce i za granicami naszego kraju, gdzie autorka często gości na zaproszenia instytucji kultury. 

"W jasnym niebie przebywam" to esej filmowy autorstwa Darii Galant, który ukazuje siłę i postawę życiową, płynącą z filozofii folkloru ludowego, pasji, młodości (również wewnętrznej), niezwykłego kontaktu z przyrodą. Bohaterowie mówią o sytuacjach,z jakimi musieli się zmagać i jakie słowa z dzieciństwa lub przeszłości wzbudziły w nich wolę przetrwania i szukania drogi do kolejnego dnia i do marzeń. Jednym z bohaterów filmu jest rzeka Narew. W filmie można też zobaczyć niecodzienny kontakt młodych ludzi z końmi, którzy biorą udział w działaniach Teatru Doświadczalnego. Film w swojej poetyce odwołuje się do Teorii Białej Emocji - koncepcji artystyczno- filozoficznej.   

 

Małgorzata Kamińska

Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.