powiatwegrowski.pl - Strona główna

Próba syren alarmowych

Drukuj

Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa powiatowego w Węgrowie informuje, że w dniu 28 maja br. w godz. od 08.00 do 18.00, podczas ćwiczeń pk. RENEGADE/SAREX-19 – może zostać przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Trening odbędzie się na podstawie Zarządzenia Nr 121 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 maja 2019r. w sprawie przeprowadzenia wojewódzkiego treningu systemu wczesnego ostrzegania.  W przypadku otrzymania sygnału przez Powiatowe Centrum

W momencie uruchomienia - usłyszymy trzyminutowy modulowany dźwięk syren, sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że jest to trening, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Syreny alarmowe są częścią Systemu Wykrywania i Alarmowania .

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.