Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Drukuj
(galeria: 1)

Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Węgrowskim.

https://fundacja.togatus.pl/powiat-wegrowski/

             

Harmonogram

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego funkcjonują od poniedziałku do piątku, w następujących lokalizacjach i godzinach:

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Poniedziałek 10.00 - 14.00 w Stoczku - Urząd Gminy w Stoczku, ul. Kosowska 5

Wtorek 08.00 - 12.00 w Korytnicy - Urząd Gminy w Korytnicy, ul. Małkowskiego 20

Środa 09.00 - 13.00 w Łochowie- Urząd Miejski w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 75

Czwartek 08.00 - 12.00 w Łochowie- Urząd Miejski w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 75

Piątek 10.00 - 14.00 w Sadownem - budynek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, ul. Kościuszki 7

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Poniedziałek 09.00 - 13.00 w Łochowie - Urząd Miejski w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 75

Wtorek 09.00 - 13.00 w Łochowie - Urząd Miejski w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 75

Środa 09.00 - 13.00 w Węgrowie - budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ul. Piłsudskiego 23

Czwartek 14.00 - 18.00 w Węgrowie – budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ul. Piłsudskiego 23

Piątek 09.00 - 13.00 w Łochowie - Urząd Miejski w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 75

 

Numer telefonu, pod którym można umówić termin wizyty prawnej: (25) 740 92 15 albo przez stronę Internetową Ministerstwa Sprawiedliwości: https://np.ms.gov.pl/

 

Komu przysługuje ?

Porada przysługuje osobie, która nie jest wstanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Z porady mogą skorzystać również przedsiębiorcy tj. osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób.

 

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

➢ poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących uprawnieniach lub o spoczywających obowiązkach, również w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym.

➢ wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego

➢ sporządzenie projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym.

➢ sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

➢ nieodpłatną mediację.

 

 Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje:

➢ działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji (w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego).

➢ nieodpłatną mediację.

Zapraszamy na naszą stronę internetową, facebooka oraz profil youtuba, gdzie zamieszczamy materiały i filmy edukacyjne.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.