powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konkurs Grantowy „Równać Szanse”

Drukuj
(galeria: 1)

Zachęcamy do zapoznania się z informacją o Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse” organizowanym przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA.

W konkursie mogą wziąć udział: organizacje pozarządowe (zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów), w tym OSP, a także miejskie i gminne domy kultury, powiatowe, miejskie i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi (13-19 lat) na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój  młodych ludzi z małych miejscowości, pasji i zainteresowań oraz umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji. Projekty mogą być skupione wokół dowolnego tematu, ważne, aby zakładały jak najwięcej przestrzeni dla młodzieży na uczenie się poprzez działanie.

Dotacje w wysokości do 8 500 zł, przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., do godz. 12:00.

Aby pomóc zainteresowanym podmiotom w aplikowaniu do konkursu, planujemy organizację spotkań informacyjno-szkoleniowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu,

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, iwona@stopa.org.pl,

Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, pawelwilk8@o2.pl.

Członkowie zarządu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA

 

Ponadto, jest możliwość wzięcia udziału w jednym z pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia będą poświęcone pisaniu wniosków do konkursu Równać Szanse i odbędą się w: Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie i Poznaniu. Nabór na szkolenia organizowane w dniach 16 i 23 września trwa do 11 września. Szczegółowe informacje znajdują się tu: http://rownacszanse.pl/i345.

Szczegóły w załączniku poniżej.

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.