Kolorowanka Wengroove

Kolorowanka Wengroove

Kolorowanka Wengroove (galeria: 1)

Fundacja Wengroove rozpoczyna nietypowy projekt skierowany do najmłodszych członków węgrowskiej społeczności. Od 14 kwietnia przez trzy kolejne czwartki będą odbywały się dwugodzinne warsztaty kreatywności, podczas których dzieci stworzą kolorowankę związaną z Węgrowem.

Wedle projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, dzieci same opracują szkice zabytków oraz najsłynniejszych miejsc w mieście. Projekty uczestników warsztatów zostaną przekazane specjalistom, którzy przeniosą rysunki w gotowy projekt kolorowanki z prawdziwego zdarzenia.

Jak opowiada inicjatorka projektu, Beata Majewska z Fundacji Wengroove, zaangażowanie dzieci w tworzenie kolorowanki przyczyni się nie tylko do  rozwoju ich umiejętności plastycznych, ale także do wzrostu poczucia patriotyzmu lokalnego.
- Cieszę się, że damy dzieciom możliwość kreatywnego spędzenia czasu, wierzę, że świadomość tworzenia czegoś trwałego da im wielką frajdę. Gotowa, złożona w książkę kolorowanka będzie dostępna na stronie naszej fundacji, skąd rodzice będą mogli ją bezpłatnie pobierać i drukować swoim dzieciom - opowiadała pomysłodawczyni.