IV edycja programu pod nazwą „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

IV edycja programu pod nazwą „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej”

Drukuj
(galeria: 1)

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ogłosił IV edycję programu własnego pod nazwą „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej”.

W ramach programu przewiduje się przeprowadzenie jednego naboru wniosków, w terminie do 31.01.2024 r. do godz 15:00. Nabór będzie się odbywał poprzez system Witkac.

W roku 2024 prognozowany budżet programu będzie wynosił 4 mln zł na inwestycje w zakresie realizacji rzeźb w przestrzeni publicznej.

 

Działania możliwe do dofinansowania to:

- realizacja projektów współczesnych artystów odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności,

- konserwacja istniejących dzieł,

- wykup depozytów rzeźb gotowych,

- realizacja odlewów prac artystów polskich i zagranicznych,

- ewentualnie projektów rzeźb, w celu umieszczenia w przestrzeni publicznej – zewnętrznej i wewnętrznej ze stałym, nieograniczonym dostępem dla publiczności, np. w parkach rzeźby, foyer, lobby, na dziedzińcach siedzib instytucji użyteczności publicznej, w tym instytucji kultury, uczelni.

 

Poszerzony został także katalog odbiorców programu o organizacje pozarządowe.

 

Uprawnionymi wnioskodawcami są:

  1. samorządowe instytucje kultury niebędące współprowadzonymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  2. jednostki samorządu terytorialnego, w których istnieje wydział lub komórka organizacyjna sprawująca opiekę konserwatorską nad zabytkami lub przestrzenią publiczną.
  3. organizacje pozarządowe – spełniające definicję zawartą w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie 9 t. Dz.U. z 2022 r. poz. 1327 z poźn. zm.).

 

Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły programu wraz z niezbędnymi materiałami pod linkiem:

https://rzezba-oronsko.pl/niepodlegla/nabor-2024/

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.