INFORMACJA PRASOWA NFZ Mazowsze

powiatwegrowski.pl - Strona główna

INFORMACJA PRASOWA NFZ Mazowsze

Drukuj
(galeria: 1)

Konkurs na świadczenia rehabilitacji

NFZ chce poprawić dostępność do świadczeń na Mazowszu

– Chcemy poprawić dostęp do rehabilitacji i fizjoterapii wszędzie tam, gdzie był on trudniejszy. Chcemy również zwiększyć pulę pieniędzy na świadczenia realizowane w miejscu zamieszkania chorego – informuje Filip Nowak, dyrektor mazowieckiego NFZ. 20 marca Fundusz ogłosił konkurs na lekarską opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapię ambulatoryjną.

* * *

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił 20 marca br. konkurs na lekarską opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapię ambulatoryjną. Oferty można składać do 3 kwietnia br. Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidywane na 14 czerwca br.

To pierwszy po sześciu latach konkurs na rehabilitację na Mazowszu. Poprzedni przeprowadzony w 2014 roku został unieważniony. – Zainteresowanie rehabilitacją i fizjoterapią na Mazowszu na pewno będzie bardzo duże – przewiduje dyrektor Nowak. – Trzy lata temu dostaliśmy 700 ofert, teraz może być ich nawet 800-900. Placówki muszą rzetelnie opisać w ofercie kwalifikacje swoich pracowników, posiadany sprzęt, kompleksowość opieki – podkreśla dyrektor Funduszu. – Chodzi o to, by komisja konkursowa rozpatrująca oferty mogła wybrać faktycznie najlepszego realizatora. W porównaniu z poprzednimi konkursami o połowę mniej punktów będzie można zdobyć w kategorii cena, co pokazuje, że zależy nam na świadczeniach najlepszych, a nie najtańszych – dodaje.

Głównym założeniem ogłoszonego konkursu jest poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacji i fizjoterapii, w przypadku których wystąpiły istotne różnice między poszczególnymi powiatami, oraz poprawa dostępności świadczeń realizowanych w domach pacjentów. – Zdecydowaliśmy, że przynajmniej 8 proc. pieniędzy wydamy na świadczenia realizowane w miejscu zamieszkania chorego.

Część osób ze względu na stan zdrowia nie jest bowiem w stanie dojeżdżać do placówki i rezygnuje z rehabilitacji – wyjaśnia dyrektor mazowieckiego NFZ, Filip Nowak.

W drugim półroczu 2017 roku mazowiecki Fundusz planuje wydać ogółem na świadczenia rehabilitacyjne ponad 200 mln zł. Z tego blisko 40 proc. jest przeznaczone na świadczenia lekarskiej opieki rehabilitacyjnej i fizjoterapię, pozostałe 60 proc. trafią na rehabilitację i fizjoterapię realizowane w szpitalach – zarówno tych, które trafią do sieci, jak i spoza niej. Dla tych ostatnich planowane jest ogłoszenie konkursów pod koniec czerwca.

Nakłady na rehabilitację na Mazowszu w 2017 roku wzrosły z 409.500.010 zł w roku 2016 do kwoty 425.287.520 zł.

Umowy z placówkami zostaną zawarte na pięć lat.

Ogłoszenie konkursu znajduje się pod adresem:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/aktualnosci/kontraktowanie-2017,237.html

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.