II edycja Wengroove HIP-HOP Festiwalu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

II edycja Wengroove HIP-HOP Festiwalu

Drukuj
(galeria: 1)

W lutym swoją pracę rozpoczął Komitet Organizacyjny, powołany przez Prezesa Fundacji Wengroove, Adriana Majewskiego. Celem grupy złożonej z młodych mieszkańców Węgrowa jest zorganizowanie II edycji Wengroove HIP-HOP Festiwalu, którego debiutancka odsłona w 2015 roku okazała się dużym sukcesem.

Komitet składa się z siedmiu osób związanych z pierwszą edycją festiwalu, Fundacją Wengroove lub szeroko pojętym środowiskiem młodzieżowym. W jego skład wchodzą: Adrian Majewski, Adam Sołowiński, Łukasz Gajewski, Mateusz Majewski, Maciej Robak oraz Jakub Pietruczanis. Komitet zaprosił do współpracy także Młodzieżową Radę Miejską Węgrowa, która na najbliższej sesji wyłoni przedstawiciela do komitetu.

Przed komitetem stoi nie lada wyzwanie, bowiem wstępny kosztorys festiwalu opiewa na kwotę ok. 54 tys. złotych.
- W tym roku spotkaliśmy się z przychylnością i dobrą wolą władz miasta, a to napawa optymizmem, bo bez współpracy z samorządem z pewnością nie bylibyśmy w stanie zrealizować tak dużego przedsięwzięcia - mówił prezes Fundacji Wengroove, Adrian Majewski.

Bezcenne będzie także wsparcie sponsorów, którzy dużą hojnością wykazali się już podczas organizacji pierwszej edycji festiwalu. Jak zapowiadają członkowie komitetu, prośby o pomoc dotrą do lokalnych przedsiębiorców już niebawem.

Komitet poczynił już także wstępne starania związane z raperską obsadą. Choć szczegóły są póki co ściśle tajne, już teraz wiadomo, że w lipcu na węgrowskim rynku nie zabraknie ogólnopolskiej klasy wykonawców, a także dobrej zabawy. W tym momencie możemy zdradzić, że impreza odbędzie się 15 lipca.

Aby zaangażować w tworzenie oddolnej inicjatywy resztę społeczeństwa, zorganizowana została także specjalna zbiórka internetowa, dzięki której każdy z Was ma szansę przyczynić się do powodzenia tej inicjatywy. W tej chwili organizację festiwalu wsparło już kilkanaście osób. Zachęcamy do dokonywania dobrowolnych wpłat, każda złotówka jest na wagę złota.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/swhbudau

 

Mateusz Majewski

Fundacja Wengroove

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.