DOCEŃMY WOLONTARIUSZY CZASU PANDEMII

powiatwegrowski.pl - Strona główna

DOCEŃMY WOLONTARIUSZY CZASU PANDEMII

Drukuj
(galeria: 1)

Pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą bezinteresownie pomoc potrzebującym oraz budują więzi między mieszkańcami – tacy są wolontariusze na Mazowszu. Rusza konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. W ten sposób samorząd województwa mazowieckiego chce uhonorować najbardziej zaangażowanych w swoją pracę charytatywną. W tym roku będą również nagrodzone osoby, które pomagały podczas pandemii Covid-19. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września br.

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Możliwe jest również zgłoszenie własnej kandydatury. Jeden podmiot może wskazać od 1 do 5 kandydatur.

Do udziału w konkursie zachęca marszałek Adam Struzik. – Zapraszam Państwa do zgłaszania kandydatur do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Jest to inicjatywa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponieważ, to właśnie tego typu przedsięwzięcia pozwalają na dostrzeżenie tych ludzi, którzy swój czas i swoje serce poświęcają innym w różnych obszarach życia – hospicjach, szpitalach, ale także instytucjach publicznych, czy po prostu w wolontariacie szkolnym – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Dodatkowo w tym roku pojawiła się kategoria specjalna „wolontariat w czasie pandemii”, która ma na celu uhonorowanie najciekawszych inicjatyw wolontariuszy związanych z niesieniem pomocy osobom potrzebującym w czasie pandemii Covid-19. Ich pracę obserwował przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotr Kandyba. – Obserwowałem działalność wielu grup wolontariuszy na Mazowszu, które wspierały lekarzy, personel medyczny oraz pomagały seniorom w tym najtrudniejszym okresie. Tym bardziej cieszę się, że tegoroczna edycja konkursu jest skierowana właśnie do tych osób – zaznacza radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Kandydatów można zgłaszać w formie:

 elektronicznej – na adres e-mail: dialog@mazovia.pl, z tematem „ edycja konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu” (formularz zgłszeniowy oraz potwierdzenie działlnośi wolontariusza powinny miećformęskanu np. w formacie pdf i zawieraćpodpisy kandydató i osó dokonująych zgłszenia lub reprezentująych podmiot zgłszająy lub potwierdzająych działlnośćwolontariusza);

 papierowej – na adres korespondencyjny: Urzą Marszałowski Wojewóztwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem „azowieckie Barwy Wolontariatu”.

Laureatów konkursu wyłoni jury. Pod uwagę będą brane: zaangażwanie, innowacyjność skutecznośćoraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działniach. Wręczenie nagród i wyróżień planowane jest podczas uroczystej gali konkursu „Nagroda Marszała Wojewóztwa Mazowieckiego”.

„Mazowieckie Barwy Wolontariatu” to regionalny etap ogónopolskiego konkursu Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Najlepsi wolontariusze na Mazowszu zostają automatycznie finalistami tego konkursu i zawalczą o tytuł Wolontariusza Roku.

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałowski Wojewóztwa Mazowieckiego

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.