Ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania

Ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania

W dniu 7 czerwca br., w ramach wojewódzkiego treningu systemu wczesnego ostrzegania - o godz. 12.34 na terenie Miasta Węgrowa zostały uruchomione syreny alarmowe. Ćwiczenia odbywały się zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Mazowieckiego, w trybie ćwiczenia RENEGADE-SAREX-16/I. Działania te miały na celu sprawdzenie ww. systemu a o - próbie tej z odpowiednim wyprzedzeniem, zostały poinformowane Komendy Powiatowe: Policji, Straży, jednostki oświatowe oraz lokalne i regionalne media.

Jednocześnie należy przypomnieć, iż:

- ogłoszenie alarmu to trwający trzy minuty modulowany dźwięk syren

- odwołanie alarmu to trwający trzy minuty ciągły dźwięk syren

Trening wykazał sprawność syren na terenie miasta  a poprzez odpowiednie rozmieszczenie syren osiągnięto słyszalność na poziomie 80%.

Naczelnik WZK

W. Cichocki