powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

Drukuj
(galeria: 1)

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

„Bitwa o wozy”- to akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansowania w każdym województwie w gminach do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich nowych samochodów strażackich. Wartość jednego samochodu to 800 tysięcy zł.

Jak informuje ministerstwo w tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym. Warunkiem przekazania było jednak wpłacenia przez dany samorząd 200 tys.zł wkładu własnego. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało inną możliwość.

Inicjatywa "Bitwa o wozy" zakłada przekazanie wozów strażackich tym gminom, które nie przekraczają 20 tys. mieszkańców, a których frekwencja wyborcza będzie najwyższa w danym województwie. Gminy te otrzymają od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/bitwa-o-wozy--mswia-sfinansuje-wozy-strazackie-dla-gmin-o-najwyzszej-frekwencji-wyborczej

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.