1500 km po Mazowszu ze Strefą Gry o M.

1500 km po Mazowszu ze Strefą Gry o M.

Zakończyła się właśnie trasa Strefy Gry o M. 7 wyjazdów, 10 tysięcy uczestników, 300 m2 kreatywnej przestrzeni. Odwiedziliśmy miejscowości z regionu Mazowsza, gdzie podczas lokalnych imprez promowaliśmy fundusze europejskie i pokazywaliśmy mieszkańcom jak są ważne dla rozwoju regionu i wpływają na polepszenie jakości życia. Na trasie znalazł się Otwock, Płock i okolice (niewielka miejscowość Bulkowo), Węgrów, Ostrołęka, Gołotczyzna i Radom.

Strefa Gry o M. to interaktywna przestrzeń, w ramach której Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zorganizowała punkt informacyjny funduszy europejskich, strefę gry planszowej Mazopolis gdzie gra o fundusze toczyła się nie tylko przy stolikach ale również na jej wielkoformatowej wersji o rozmiarze 100 m2, kącik zabaw dla dzieci oraz Koło Fortuny - quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Z tej inicjatywy skorzystało ponad 10 tysięcy osób. Konsultanci z Lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich i lokalnych filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali konsultacji na temat możliwości pozyskania dotacji unijnych nie tylko z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale również z programów krajowych. Najwięcej pytań dotyczyło możliwości uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i na rozwój firm. Z konsultacji korzystały nie tylko osoby fizyczne, ale również przedstawiciele organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać działalność swojej firmy.

Informacje na temat Strefy Gry o M. i plakaty promocyjne ukazały się w lokalnych gazetach i w regionalnych portalach internetowych, a w stacjach radiowych emitowane były spoty zapraszające do Strefy w ramach poszczególnych imprez.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w Strefie i wspólną edukację w obszarze funduszy europejskich. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych ze wszystkich wyjazdów ze Strefą Gry o M. na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Karolina Piaszczyk

Ibento Sp. z o.o.