Oficjalne otwarcie ulicy Zwycięstwa i Glinki w Węgrowie

Oficjalne otwarcie ulicy Zwycięstwa i Glinki w Węgrowie

W piątek 13 maja przy nowym budynku PSP w Węgrowie odbyło się oficjalne otwarcie ulicy Zwycięstwa i Glinki. Inwestycja była realizowana przez Miasto Węgrów przy udziale środków Powiatu Węgrowskiego. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na uroczystościach reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, który przywitał zebranych gości oraz powiedział parę słów na temat renowacji drogi. Następnie głos zabrali zgromadzeni goście: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Węgrowskiego Ewa Besztak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Gashi.

Po wygłoszonych przemowach o przecięcie wstęgi poproszono: Senator RP Marię Koc, Poseła na Sejm RP Macieja Górskiego, Wicewojewodę Mazowieckiego Sylwestera Dąbrowskiego, Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Annę Kaszubę, Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak, Burmistrza Węgrowa Pawła Marchelę, Przewodniczącą Rady Miejskiej Beatę Gashi, Komendanta PSP w Węgrowie kpt. Mateusza Bieniaka oraz wykonawcę robót.

Na zakończenie Proboszcz Parafii Św. Piotra z Alkantary i Św. Antoniego z Padwy Ksiądz kanonik Romuald Kosk poprowadził modlitwę oraz poświęcił drogę.

Dzięki inwestycji powstała alternatywna droga prowadząca do Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej, a mieszkańcy Węgrowa mogą bezpiecznie korzystać z ciągu pieszo-rowerowego.

Wartość wykonanej inwestycji wyniosła 8 186 176,55 zł. Kwota dofinansowania z budżetu państwa to 5 230 705,85 zł, wkład miasta 2 730 222,70 zł, a wkład powiatu 225 248,00 zł. Rozbudowa objęła odcinek o łącznej długości 2,528 km.