Oficjalne otwarcie PSZOK w Węgrowie

Oficjalne otwarcie PSZOK w Węgrowie

19 stycznia, w Węgrowie przy ulicy Prostej 5 odbyło się oficjalne otwarcie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

PSZOK powstał w ramach projektu „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta Węgrów przy ulicy Prostej”, którego celem jest poprawa efektywności systemu zbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście. Projekt ten został dofinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet II Ochrona Środowiska.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Panie Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, ks. Prałat Leszek Gardzińki, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miasta Węgrowa Beata Gashi i wykonawca inwestycji - właściciel firmy Kostkar Marek Karski. Nowo wybudowany obiekt poświęcił ks. Prałat Leszek Gardziński.

W uroczystości udział wzięli także: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Radni Miasta Węgrowa i zaproszeni goście.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Węgrowie.