Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego

W związku ze znacznym spadkiem stanu wód rzek Liwiec i Kostrzyń oraz ustąpieniem zagrożenia powodziowego na tych rzekach- Starosta Węgrowski w dniu 19 kwietnia br., zarządził odwołanie alarmu przeciwpowodziowego dla miast i gmin położonych wzdłuż Liwca i Kostrzynia tj. Grębkowa, Liwa, Korytnicy, Łochowa oraz miasta Węgrowa.

Woda w Liwcu wróciła do koryta rzeki i jej poziom spadł poniżej stanu alarmowego. W dalszym ciągu obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla gmin Łochów i Sadowne dotyczący rzeki Bug- ogłoszony w dniu 14 kwietnia br. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w zakresie hydrologii wynika, że w ciągu kolejnych trzech dni, poziom wody w tej rzece będzie wzrastał . Sytuacja na Bugu jest na bieżąco monitorowana a brzegi rzeki chronią wały. Woda wg stanu na dzień dzisiejszy tj. 19 kwietnia, jak i w ciągu kilku najbliższych dni- nie będzie stanowić zagrożenia dla mieszkańców gmin nadbużańskich z terenu powiatu węgrowskiego- ponieważ prognozowane wzrosty stanu wody, są niższe od dotychczas notowanych.

Tekst:

Włodzimierz Cichocki