Odsłonięcie Pomnika Nieznanego Żołnierza poległego w 1920r. i dożynki w Sadownem

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne pod hasłem „Żywi i Broni” połączone z uroczystością odsłonięcia Pomnika Nieznanego Żołnierza Wojska Polskiego poległego w 1920r.

Pierwszym punktem wydarzenia było oficjalne odsłonięcie Pomnika Nieznanego Żołnierza Polskiego, który poległ w wojnie obronnej 1920 roku i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Sadownem. Renowację nagrobka sfinansowano ze środków Instytutu Pamięci Narodowej, przy wsparciu gminy Sadowne.

Licznie zgromadzonych na uroczystości mieszkańców Sadownego powitał Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran. Po oficjalnych wystąpieniach i poświęceniu pomnika, przystąpiono do składania kwiatów i zniczy.

Symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego złożył Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Następnie uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Kunickiego z udziałem delegacji dożynkowych. Po jej zakończeniu zgromadzeni przeszli w uroczystym korowodzie na plac koło Urzędu Gminy, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.

W niedzielnych uroczystościach w Sadownem udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Marek Sawicki, Maciej Górski i Grzegorz Woźniak, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Zastępca Dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej Joanna Piskorz, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran i Wicewójt Marcin Gręda, Radni Rady Powiatu, Przewodniczący Rady Gminy Sadowne Tomasz Szymanik  wraz z Radnymi, druhowie OSP, harcerze i mieszkańcy gminy.

Foto: Sławomir Chyliński Info Sadowne i FB/Marek Renik