Odprawa roczna węgrowskich policjantów

Odprawa roczna węgrowskich policjantów

Po dłuższej przerwie wczoraj w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się odprawa roczna węgrowskich policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusza Króla, a także z udziałem zaproszonych gości oraz kadry kierowniczej węgrowskiej komendy.

Odprawa rozpoczęła się od złożenia meldunku Z-cy KWP zs. w Radomiu insp. Dariuszowi Królowi przez Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Jerzego Bolestę. Następnie insp. Zbigniew Zięcina przywitał zaproszonych gości tj.: Panią Ewę Besztak Starostę Węgrowskiego, Pana Marka Renika Wicestarostę , Pana Pawła Marchelę Burmistrza Miasta Węgrowa, Pana Roberta Gołaszewskiego Burmistrza Miasta i Gminy Łochów, Pana Zbigniewa Kłuska Wójta Gminy Stoczek, Pana Tadeusza Okulusa Wójta Gminy Miedzna, Pana Bogusława Szymańskiego Wójta Gminy Liw, Pana Bogdana Dolińskiego Wójta Gminy Grębków, Pana Emila Wąsowskiego Wójta Gminy Wierzbno, Pana Marcina Grędę Zastępcę Wójta Gminy Sadowne, Panią Barbarę Szczepanik, kadrę kierowniczą Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz Przewodniczące Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji oraz Pracowników Cywilnych mł.asp. Martę Błońska oraz Panią Barbarę Adamczuk.

Komendant omówił prace policjantów Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego i Wydziału Ruchu Drogowego. Podziękował policjantom za codzienną niekiedy trudną służbę, a za współpracę i nieocenione wsparcie lokalnym samorządom.

Zarówno Pani Starosta jak i Panowie Burmistrzowie podziękowali kierownictwu oraz policjantom za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Pan Marek Renik Wicestarosta Węgrowski docenił i podziękował za ciężką pracę policjantom w sprawie ustalenia i zatrzymania sprawcy podpaleń w m. Zieleniec, z którymi walczyliśmy bardzo długo. Obecni na odprawie Wójtowie również skierowali na ręce Pana Komendanta podziękowania.

Na zakończenie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król,  który podziękował węgrowskim policjantom za ich zaangażowanie w służbie nie tylko w minionym trudnym roku z uwagi na trwające działania wojenne za wschodnią granicą, ale też i podczas pandemii COVID-19.

..............................................

Podsumowanie 2022r.

W zeszłym roku mieszkańcy powiatu węgrowskiego chętnie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy za jej pośrednictwem aż 821 zgłoszenia o najbardziej uciążliwych wykroczeniach, w tym przekraczaniu dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym i nieprawidłowym parkowaniu. Potwierdziliśmy i wyeliminowaliśmy 447 zagrożenia.

Wszczęliśmy 993 postępowania. Wykrywalność przestępstw kryminalnych wyniosła 81,2 % ,

Na terenie powiatu węgrowskiego w 2022r. odnotowaliśmy 40 wypadków drogowych, 314 kolizji. Niestety w minionym roku na drogach powiatu węgrowskiego życie straciło 8 osób, a 37 zostało rannych. Odnotowaliśmy o 34 mniej kolizji niż w 2021 r. Liczba wypadków jest taka sama.  O 2 spadła liczba zabitych ( w 2021r. 910osób) a liczba rannych jest na takim poziomie.

Zatrzymano 72 prawa jazdy kierującym , którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h

Tekst i zdjęcia: mł.asp Monika Księżopolska