Oddano do użytku nowo przebudowaną drogę Miedzna-Wola Orzeszowska

Oddano do użytku nowo przebudowaną drogę Miedzna-Wola Orzeszowska

We wtorek, 6 grudnia 2022 roku, w gminie Miedzna, oddano do użytku nowo przebudowaną drogę Miedzna-Wola Orzeszowska. Na ten moment mieszkańcy Woli Orzeszowskiej czekali od ok. 30 lat.

W spotkaniu wzięli m.in. udział: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek, a także wykonawca i właściciel firmy Wikrusz Adam Witkowski.

Zakończenie budowy 2,2 km odcinka oznacza wygodę w użytkowaniu nowej nawierzchni i lepszy dojazd do posesji. Koszt zadania to 8,489 mln zł, z czego ponad 6,791 mln zł to środki z rezerwy budżetu państwa. Pozostałą część dołożyły po połowie z własnych budżetów – Powiat Węgrowski i Gmina Miedzna.

Zakres robót objął: przebudowę drogi, wykonanie jednostronnego chodnika w obszarze zabudowanym, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, budowę kanału technologicznego, wykonanie zjazdów, poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5 mm oraz odwodnienie korpusu drogowego.

Prace rozpoczęły się 1 września i zgodnie z planem zakończyły się przed końcem 2022 roku. Droga zostanie oficjalnie otwarta wiosną 2023 roku.