Oddanie do użytku dróg gminnych Jarnice, Tończa i Kucyk

Oddanie do użytku dróg gminnych Jarnice, Tończa i Kucyk

5 grudnia 2022 roku miała miejsce uroczystość oddania do użytku dróg gminnych w miejscowościach Jarnice, Tończa i Kucyk o łącznej długości 2,5 km. W wydarzeniu wzięła udział Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Drogi te powstały dzięki uzyskaniu przez gminę Liw dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych „Polski Ład” w wysokości ponad 2,7 mln zł, to jest 95 % wartości zadania. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy. Wykonawcą zadania wyłonionego w drodze przetargu była firma Wikrusz z Miedzny.

Na uroczystości przekazania i poświęcenia dróg obecni byli parlamentarzyści Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm Maciej Górski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wójt gminy Liw Bogusław Szymański. Poświęcenia dróg dokonał ks. prałat Leszek Gardziński z Bazyliki Mniejszej w Węgrowie.

zdjęcia/gm. Liw