Odchodzący na emeryturę Komendant PSP w Węgrowie Jarosław Soszyński otrzymał tytuł: „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”

28 stycznia w Starostwie Powiatowym w Węgrowie spotkali się przedstawiciele samorządów z terenu powiatu węgrowskiego, aby podziękować odchodzącemu na emeryturę Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. bryg. Jarosławowi Soszyńskiemu za wieloletnią współpracę i służbę na rzecz zdrowia i życia mieszkańców.

W wydarzeniu wzięli udział: Komendant PSP w Węgrowie Jarosław Soszyński, Wicestarosta Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Artur Lis, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Tomasz Okulus, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran oraz Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek.

Samorządowcy życzyli Komendantowi, aby jego dalsza droga życiowa, już poza służbą, przyniosła spełnienie i realizację pasji i marzeń, które do tej pory odkładane były na później.

W dowód uznania za wieloletnią służbę, Wicestarosta Marek Renik i Członek Zarządu Powiatu Artur Lis w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wręczyli Komendantowi Jarosławowi Soszyńskiemu akt nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego" wraz z symbolicznym pierścieniem.

Pan Jarosław Soszyński od początku swojej kariery zawodowej związany był z Powiatem Węgrowskim, gdzie rozpoczął służbę w 1990 r. jako dowódca plutonu. Od 1 czerwca 2005 r. był Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Działalność Pana Soszyńskiego wyróżniała się zawsze poświęceniem, a także gotowością niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach, aby ratować zdrowie i życie ludzkie a także zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu węgrowskiego.

Przez wiele lat współpracy z Samorządem Powiatu Węgrowskiego Pan Komendant dał się poznać jako profesjonalista zaangażowany w każdą sprawę. Od początku pełnienia służby na stanowisku Komendanta Powiatowego wykazywał się zawsze wyjątkową dbałością o prawidłowe funkcjonowanie jednostek ratowniczych.

Dzięki doskonałej współpracy Komendanta Jarosława Soszyńskiego z władzami rządowymi i samorządowymi, w 2021 roku do użytku oddano nowo wybudowaną strażnicę Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Budynek spełniający najnowsze standardy, został wyposażony w nowoczesny sprzęt bojowy.

Pan Jarosław Soszyński jako Komendant PSP w Węgrowie przez wiele lat współorganizował konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce bezpieczeństwa przeciwpożarowego a także akcje i spotkania profilaktyczne dla mieszkańców. Poproszony o pomoc czy wsparcie przy organizacji festynów, pikników czy spotkań, nigdy nie odmawiał pomocy. Także w ostatnich latach, kiedy społeczeństwo zmaga się z COVID-19, Państwowa Straż Pożarna w Węgrowie kierowana przez Komendanta Soszyńskiego wniosła ogromny wkład w walkę z pandemią.

Wieloletnia działalność Komendanta Jarosława Soszyńskiego, wyróżniająca się profesjonalizmem i zaangażowaniem wkładanym w wykonywanie obowiązków służbowych, to nieoceniony wkład w poprawę jakości życia mieszkańców Powiatu Węgrowskiego.

Doceniając zasługi Pana Jarosława Soszyńskiego dla rozwoju Powiatu Węgrowskiego, Rada Powiatu Węgrowskiego w dniu 20 stycznia 2022 roku nadała mu tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.