Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 15 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obrady prowadziła Przewodnicząca Komisji- Starosta Ewa Besztak. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz zaproszeni komendanci, inspektorzy oraz dyrektorzy szkół, powiatowych jednostek, służb, inspekcji  i straży. W trakcie posiedzenia omówiono następujące sprawy:

- działania oraz przeprowadzone akcje w celu stworzenia maksymalnie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie letnim pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2023”;

- stan bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole oraz jej bezpośrednim otoczeniu oraz podejmowane działania w zakresie zwalczania narkomanii, spożywania alkoholu i palenia papierosów.

Dokonano także analizy zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu. Podjęte wnioski i ustalenia przyczynią się do poprawy porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu w zakresie omawianych zagadnień.

Naczelnik WZK

Włodzimierz Cichocki