Obchody Dni Węgrowa

Obchody Dni Węgrowa

W weekend 7-8 sierpnia odbyły się uroczystości związane z 580. rocznicą nadania praw miejskich oraz 77. rocznicy Wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową.

Niedzielne uroczystości, w których udział wzięła Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, rozpoczęły się pod Pomnikiem Armii Krajowej, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz złożenie pamiątkowych wieńców. Następnie w Bazylice Mniejszej odbyła się Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Ordynariusza Drohiczyńskiego dr Piotra Sawczuka, przy koncelebrze J.E. Biskupa dr Antoniego Pacyfika Dydycza, dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Łukasza Gołębiewskiego i ks. Mariusza Krolla.

Ostatnim punktem niedzielnych uroczystości była tradycyjna już uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczono godności miejskie. Wręczono tytuły: "Zasłużony Obywatel Miasta Węgrowa", który otrzymał pośmiertnie Śp. Andrzej Gierłowski, natomiast "Za Zasługi dla Węgrowa" otrzymały dwie organizacje Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Węgrowie i Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Obwodu „Smoła” oraz Śp. Natalia Klem, Śp. Włodzimierz Adamski, Pani Agnieszka Zarzycka, Pan Tomasz Kietliński i Pan Roman Więsak.

Na sesji wystąpił także gość specjalny - Zastępca Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. Krzysztof Falkowski, który dokonał uroczystego wprowadzenia kartki pocztowej emisji SZTUKA SAKRALNA. Karta została wydana przez Pocztę Polskę z okazji Jubileuszu miasta i będzie do nabycia w placówkach Poczty Polskiej.