Obchody 95-lecia Lasów Państwowych

Obchody 95-lecia Lasów Państwowych

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik uczestniczyli w obchodach Ogólnopolskiego Święta Lasu i 95-lecia Lasów Państwowych pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, które 29 maja b.r. odbyły się w Łochowie. Gościem honorowym wydarzenia była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Galę poprzedziło wspólne posadzenie  Dębu Niepodległości, który 23 maja 2018 roku został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka, podczas pielgrzymki delegatów Lasów Państwowych w Polsce do Grobu św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W obchodach, które zorganizowane zostały w Pałacu i Folwarku Łochów uczestniczyli m.in: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Minister Henryk Kowalczyk, Minister Marek Suski, Minister  Adam Kwiatkowski, Poseł Teresa Wargocka, Poseł Grzegorz Woźniak, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojeówdzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, przedstawiciele środowiska leśników i zaproszeni goście.

Prezydent RP Andrzej Duda skierował do  organizatorów i uczestników obchodów list gratulacyjny, który odczytała Agata Kornhauser-Duda.  W przekazie skierowanym do leśników, Prezydent gratulował jubileuszu, dziękując za zaangażowanie w wykonywaną pracę.

W trakcie uroczystości miała miejsce także ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych. W imieniu Prezydenta RP Krzyże Zasługi za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki leśnej oraz podkreślający wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków Medal Za Długoletnią Służbę wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski.

Za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska i gospodarki leśnej odznaczeni zostali:

- Złotym Krzyżem Zasługi Jarosław Szałata, przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP,

- Brązowym Krzyżem Zasługi Elżbieta Bernard-Rybak, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łochów (woj. mazowieckie) za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

- Medalem Brązowym za długoletnią służbę Dariusz Pieniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Foto: Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Robert Gołaszewski/FB