powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Mieszkańcy Węgrowa i powiatu węgrowskiego uczcili 75. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Armii Krajowej w Węgrowie.

Punktualnie o godz. 17.00, w całym powiecie zawyły syreny alarmowe aby uczcić pamięć poległych powstańców. Następnie zgromadzeni pod pomnikiem Armii Krajowej w Węgrowie wysłuchali Apelu Pamięci, który odczytał Tomasz Staręga i wzięli udział we wspólnej modlitwie w imieniu uczestników powstania, którą poprowadził ks. prałat Leszek Gardziński. Po oficjalnych wystąpieniach zgromadzone delegacje złożyły kwiaty. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz.

Podsumowaniem obchodów był koncert patriotyczny w wykonaniu Neli Zawadzkiej i pokaz dynamiczny Jednostki Strzeleckiej „Niezłomni Węgrów”.

Organizatorami uroczystości były: Jednostka Strzelecka „Niezłomni Węgrów” i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.