Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. (galeria: 1)

Uroczystości upamiętniające 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się 1 sierpnia 2017 r. przy pomniku Armii Krajowej w Węgrowie. W godzinę „W” w celu oddania hołdu bohaterskim żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, na terenie Powiatu uruchomiono syreny alarmowe. Następnie zebrani pod pomnikiem odśpiewali hymn Rzeczypospolitej Polskiej i wzięli udział w apelu pamięci. Po wspólnej modlitwie uczestnicy wysłuchali piosenek z powstania warszawskiego w wykonaniu Anity Opłockiej i Bartosza Szwajcińskiego przy akompaniamencie Jakuba Plasa.

Organizatorami wydarzenia była Jednostka Strzelecka „Niezłomni Węgrów”.

Jednostka Strzelecka "Niezłomni Węgrów". (galeria: 2)
Piosenki z powstania warszawskiego wykonali Anita Opłocka i Bartosz Szwajciński przy akompaniamencie Jakuba Plasa. (galeria: 5)