Obchody 68. rocznicy wyzwolenia Węgrowa

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 68. rocznicy wyzwolenia Węgrowa

Drukuj
DSCN6228 (galeria: 1)

...

W miniony weekend, tj. 4-5 sierpnia 2012 r., stolica naszego powiatu, przeżywała swoje święto- Dni Węgrowa. O ile pierwszy dzień upłynął pod znakiem koncertów i rozgrywek sportowych, o tyle drugi nabrał bardziej patriotycznego i doniosłego tonu. Rozpoczął się bowiem od uroczystej Mszy Św. w Bazylice Mniejszej, po której zakończeniu uroczystość przeniosła się pod Pomnik AK, gdzie uczczono 68. rocznice wyzwolenia Węgrowa przez żołnierzy AK. Następnie na cmentarzu rzymskokatolickim została odsłonięta tablica ku pamięci mjr Hieronima Piotrowskiego ps.” Jur”. W tej doniosłej chwili uczestniczyła także najbliższa rodzina majora. Z cmentarza wszyscy przenieśli się na ul. Palloniego i Twardowskiego, gdzie nastąpiło ich oficjalne otwarcie i poświęcenie.

Ostatnim etapem niedzielnych obchodów Dni Węgrowa była uroczysta Sesja Rady Miasta, na której wręczono odznaki „Za zasługi dla miasta” i wysłuchano koncertu zespołu „Węgrowianie”.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja Powiatu Węgrowskiego w składzie: Pani Ewa Besztak- Wicestarosta, Pani Marzena Gromek- Sekretarz Powiatu oraz Pan Andrzej Kruszewski- Członek Zarządu Powiatu.

bratanek mjr H. Piotrowskiego (galeria: 2)
DSCN6243 (galeria: 3)
DSCN6260 (galeria: 4)
otwarcie ul. Palloniego (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.