Obchody 157. rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Obchody 157. rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bitwa pod Węgrowem to jedna z najsłynniejszych bitew powstania styczniowego. Rozegrała się 3 lutego 1863 roku. W tym roku jej 157 rocznica obchodzona była 2 lutego.

Tradycyjnie już obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice Mniejszej z udziałem pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik Powstańców Styczniowych, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia, tradycyjne już ślubowanie harcerzy oraz złożenie wieńców okolicznościowych.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz.