Obchody 100. Rocznicy powołania Policji Państwowej

Obchody 100. Rocznicy powołania Policji Państwowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie uczcili 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej. Podczas uroczystości, która odbyła się 26 lipca b.r. w Węgrowie, funkcjonariusze otrzymali wyróżnienia oraz akty nominacyjne.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w Miednoje i Ostaszkowie Policjantów Policji Państwowej. Następnie w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odprawiona została msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji. Dalsza część wydarzenia odbywała się na Rynku Mariackim w Węgrowie. Zgromadzonych powitał Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula. Na uroczystość przybyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, przedstawiciele władz Policji, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, l Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie Maciej Górski,  lokalni samorządowcy, w tym Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela wraz z zastępcą Haliną Ulińską, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, z-ca Wojta Gminy Sadowne Marcin Gręda, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych służb i instytucji a także zaproszeni goście i mieszkańcy Węgrowa. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele klasy mundurowej II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz i Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot.

Po wręczeniu wyróżnień i nominacji słowa podziękowania dla funkcjonariuszy za pełnioną służbę, w nawiązaniu do 100. letniej tradycji i historii Policji, skierowali Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. Na zakończenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie otwarto wystawę poświęconą 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej. Odwiedzający Rynek w Węgrowie mogli obejrzeć również pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej a także odwiedzić stoiska wystawiennicze przygotowane przez organizatorów.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Darmanista z Brańszczyka.