powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 100. Rocznicy powołania Policji Państwowej

Drukuj
(galeria: 1)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie uczcili 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej. Podczas uroczystości, która odbyła się 26 lipca b.r. w Węgrowie, funkcjonariusze otrzymali wyróżnienia oraz akty nominacyjne.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w Miednoje i Ostaszkowie Policjantów Policji Państwowej. Następnie w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odprawiona została msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji. Dalsza część wydarzenia odbywała się na Rynku Mariackim w Węgrowie. Zgromadzonych powitał Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula. Na uroczystość przybyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, przedstawiciele władz Policji, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, l Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie Maciej Górski,  lokalni samorządowcy, w tym Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela wraz z zastępcą Haliną Ulińską, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, z-ca Wojta Gminy Sadowne Marcin Gręda, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych służb i instytucji a także zaproszeni goście i mieszkańcy Węgrowa. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele klasy mundurowej II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz i Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot.

Po wręczeniu wyróżnień i nominacji słowa podziękowania dla funkcjonariuszy za pełnioną służbę, w nawiązaniu do 100. letniej tradycji i historii Policji, skierowali Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. Na zakończenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie otwarto wystawę poświęconą 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej. Odwiedzający Rynek w Węgrowie mogli obejrzeć również pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej a także odwiedzić stoiska wystawiennicze przygotowane przez organizatorów.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Darmanista z Brańszczyka.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.