powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 100.lecia odzyskania Niepodległości w ZSP w Sadownem

Drukuj
(galeria: 1)

Kolejna ze szkół prowadzonych przez Powiat Węgrowski uczciła 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

18 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem odbyła się uroczystość, w której uczniowie przybliżyli postać Romana Dmowskiego. Był to jeden z czterech ojców Niepodległości, których pamięć chciał uczcić Powiat Węgrowski przygotowując harmonogram obchodów tego Święta. Zgromadzonych na sali gimnastycznej ZSP w Sadownem gości, powitał dyrektor Sławomir Ryszawa. Następnie głos zabrał Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który podkreślał, jak ważna jest pamięć o osobach, dzięki którym Polska po123 latach odzyskała Niepodległoś.

Program słowno-muzyczny "Łączy nas...Polska" przygotowany pod kierunkiem p. Ewy Sówki, wzbudził zachwyt i wzruszenie publiczności. Występy Zespołu Tanecznego „Sadowne” pod kierunkiem p. Mirosławy i Marka Reników, scenki rodzajowe ukazujące dzisiejszą rzeczywistość, prezentacja multimedialna, recytacja utworów niepodległościowych, wzruszające pieśni patriotyczne w wykonaniu solistek i akompaniament p. Kamila Kiełka, a wszystko to w pięknie przygotowanej scenografii. Słowa uznania dla młodych artystów i ich opiekunów wyraziła także obecna na uroczystości Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc.Po zakończonych występach uczestnicy obchodów spotkali się przy stoliku kawowym przygotowanym przez sadowieńskie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, gdzie podczas rozmów dzielili się wrażeniami.

Przygotowana uroczystość będzie prawdopodobnie raz jeszcze zaprezentowana dla mieszkańców i gości w dniu 11 listopada.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem Sławomira Ryszawy (galeria: 5)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.