O używkach przez teatr

O używkach przez teatr

DSCF0622 (galeria: 1)

Gimnazjaliści Powiatu Węgrowskiego, przez teatr mogli wyrazić swoją postawę wobec używek. Do przeglądu grup teatralnych stanęło 3 zespoły reprezentujące gimnazja Powiatu Węgrowskiego.

9 kwietnia br., w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się trzeci już Przegląd Spektakli Profilaktycznych gimnazjów Powiatu Węgrowskiego, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie oraz Węgrowski Ośrodek Kultury przy współudziale Miasta Węgrów, Miasta i Gminy Łochów oraz Gminy Liw.

Celem przeglądu było zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec wszelakich używek, po które młodzi ludzie często sięgają dla poczucia przynależności i akceptacji środowiska rówieśniczego lub, po prostu z nudów. Tym razem gimnazjaliści mogli wypowiedzieć swoje zdanie na temat narkotyków, dopalaczy i innych używek wykorzystując narzędzie jakim jest teatr.

W przeglądzie wzięło udział 3 zespoły teatralne reprezentujące Zespół Szkół w Gwizdałach, Publiczne Gimnazjum w Łochowie oraz Gimnazjum gm. Liw.

Grupy przygotowały spektakle na bardzo wysokim poziomie, w każdym z nich doskonale ujęta została problematyka używek i konsekwencje ich stosowania. Widoczne było również bardzo duże zaangażowanie ze strony młodzieży i opiekunów w przygotowane scenariusze, scenografie jak również grę aktorską.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto przewidziano dla nich możliwość wzięcia udziału w VIII Przystanku Pat, programu Profilaktyka a Ty realizowanego przez Komendę Główną Policji, który odbędzie się w dniach 9-14 lipca 2013r. w Łodzi.

Tekst:

sierż. Anna Maliszewska