Nowoczesne technologie budowy dróg

Nowoczesne technologie budowy dróg

Od prawej: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk (galeria: 1)

Jednym z priorytetowych celów dla Powiatu Węgrowskiego jest bezpieczeństwo drogowe jego mieszkańców, na które wpływ ma budowa i modernizacja dróg powiatowych w oparciu o wprowadzanie nowoczesnych technologii. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk w dniu 15 kwietnia 2018 r. wziął udział w seminarium dotyczącym problematyki nawierzchni betonowych i innowacyjnych rozwiązań w technologii RCC, jako alternatywy dla dróg asfaltowych. Na spotkanie zorganizowane w hotelu „U Ojdanów” przybyli m.in: członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego, Starosta Sokołowski, przedstawiciele lokalnych samorządów miast i gmin z terenu Powiatu Węgrowskiego, kierownictwo i pracownicy Wydziału Rozwoju i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Węgrowie, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie i osoby zainteresowane tematyką. Starosta Krzysztof Fedorczyk w swoim wystąpieniu podkreślał, że nowa technologia, która zaczyna być już wprowadzona na drogach lokalnych, wyróżnia się jakością i trwałością nawierzchni.

Wśród zagadnień poruszanych przez prelegentów znalazła się między innymi analiza kosztów budowy nawierzchni betonowych w skali lokalnej oraz charakterystyka betonowych nawierzchni drogowych. Konferencja, której organizatorami były firmy CEMEX Polska i „Wikrusz” z Miedznej, była okazją do zdobycia wiedzy na temat rozwiązań betonowych, podzielenia się doświadczeniami i wymiany opinii z ekspertami w branży budowlanej.