Nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Ostatni weekend obfitował w prezentację wozów strażackich. Nowymi nabytkami mogą poszczycić się OSP Węgrów oraz OSP Sokółka.

W Węgrowie spontaniczna prezentacja odbyła się w piątkowy wieczór. Na węgrowskim rynku mimo niezbyt przychylnych warunków atmosferycznych zgromadziło się wielu mieszkańców miasta, którzy razem z druhami witali długo wyczekiwany samochód gaśniczy. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.

W Sokółce przekazanie pojazdu odbyło się w bardziej oficjalnej formule. W sobotnim wydarzeniu wzięło udział wielu gości: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP Bogdan Łasica, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala, Kierownik Delegatury MUW Anna Kaszuba, Komendant Powiatowy PSP Jarosław Soszyński oraz Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Fot. Biuro Promocji Powiatu Węgrowskiego, FB/Marek Renik